icomapWALOTEK Strzemieszyce
ul. Ofiar Katynia 79, 42-530 Dąbrowa Górnicza
24h icophone32 264 64 1124h icophone32 260 12 12
icomapWALOTEK Dąbrowa Górnicza
ul. Górnicza 14, 41-300 Dąbrowa Górnicza
24h icophone502 314 092 

 

O firmie

Historia firmy WALOTEK®

Początki swojej działalności firmy Walotek® sięgają roku 1945 kiedy to Zenon Walotek założył warsztat stolarski, gdzie zajmowano się od początku produkcją trumien. Dzięki czemu jest drugą najstarszą firmą pogrzebową w Polsce.

zenon-walotek-zalozyciel

Walotek® jest firmą wielopokoleniową.

Z działalności jednoosobowej przeobraziła się w roku 1985 w spółkę cywilną, gdzie dołączył zięć właściciela Krzysztof Waszkiewicz. W roku 1999 firma zdobyła status spółki jawnej, gdzie przyłączyła się córka założyciela, Mirosława Waszkiewicz.

Wieloletnie doświadczenie zdobywane w trakcie załatwiania formalności pogrzebowych pozwala nam zapewnić kompetentną i dostojną organizację pochówku.

Posiadamy jedną z najnowocześniejszych chłodni w kraju spełniającą wszelkie normy, wymogi i standardy europejskie. Każdą prowadzoną przez Nas ceremonię pogrzebową obsługują stosownie ubrani i profesjonalnie przeszkoleni pracownicy, którzy dbają o utrzymanie odpowiedniej czci i szacunku jaki towarzyszy nam przy tak smutnym okresie.

historia2historia1historia3

Certyfikaty

Firma posiada certyfikat Polskiej Izby Pogrzebowej i jest jej członkiem, co pozwala na świadczenie usług na terenie UE.

 TARGI

Firma Walotek® uczestniczy w targach gdzie prezentuje szeroką gamę trumien i urn swojej produkcji.

 SMOLEŃSK

W tak trudnym dla Polski okresie jakim była tragiczna podróż naszych rodaków do Smoleńska firma Walotek® nie była obojętna tej tragedii. Jako jedna z firm miała zaszczyt uczestniczyć w kondukcie żałobnym przewożąc ciało jednego z naszych rządowych przedstawicieli.

smolensk-walotek

Powrót do góry

Kiedy to Zenon Walotek założył

warsztat stolarski, gdzie zajmowano się od początku produkcją trumien. Dzięki czemu jest drugą najstarszą firmą pogrzebową w Polsce.